Wygrana z Ruchem na zakończenie rundy zasadniczej

W sobotę do Kobierzyc przyjechał KPR Ruch Chorzów. Gospodynie zwyciężyły w ostatnim meczu rundy zasadniczej 23:16.

Wynik spotkania otworzyła Magdalena Drażyk, ale szybko odpowiedziała jej Kinga Jakubowska, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 2:1. Oba zespoły popełniały mnóstwo błędów, dlatego pierwsza część meczu była wyrównana. Żaden z KPR-ów nie był w stanie wypracować sobie znaczącej przewagi. Rezultat na 13-11 ustaliła Beata Skalska.

Po zmianie stron obie drużyny nie mogły trafić. Strzelecki impas po dziesięciu minutach przerwała dopiero Żaneta Lipok. Gospodynie jednak przejęły inicjatywę. Bardzo pewnie rozgrywały swoje akcje ofensywne, w bramce niepokonana była Magdalena Słota, co doskonale odzwierciedla wynik – chorzowianki zdobyły w drugiej połowie zaledwie pięć bramek.  Elżbieta Wesołowska wyprowadziła KPR na ośmiobramkowe prowadzenie, jednak stratę na chwilę przed końcem zmniejszyła Agnieszka Piotrkowska. -Po raz kolejny, grając słabe zawody, wygrywamy mecz – powiedziała szkoleniowiec Edyta Majdzińska.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Magdalena Słota.

Kobierzyczanki zakończyły rundę zasadniczą na siódmej pozycji, tracąc do Pogoni zaledwie osiem punktów. Już w środę zmierzą się z zespołem, który uplasował się na dziewiątym miejscu. Na początek czekają nas więc dolnośląskie derby z Jelenią Górą. Spotkanie zostanie rozegrane o godz. 18 w hali ZSP w Karpaczu.

KPR Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów 23-16 (13-11)

KPR: Ciesiółka, Słota – Jakubowska (6), Dąbrowska (5), Skalska (5), Wiertelak (3), Wesołowska (2), Mączka (1), Kaźmierska (1) oraz Michalak, Walczak, Charzyńska, Wojda.
Karne: 2/3.

KPR Ruch: Kajumowa, Kuszka – Lipok (4), M.Drażyk (4), Rodak (3), Piotrkowska (2), Stokowiec (2), Lesik (1)oraz Polańska, Masłowska, Doktorczyk, Kiel.