Koniec przygody z Pucharem

KPR zakończył serię trzech spotkań w zaledwie pięć dni meczem 1/4 Pucharu Polski z MKS Perłą Lublin. Lepsze okazał się  lider PGNiG Superligi Kobiet.

MKS przystępował do tego pojedynku jako faworyt, ale biorąc pod uwagę obecną formę KPR-u nic nie zapowiadało łatwego zadania, co pokazały już pierwsze minuty spotkania. Gospodynie zaczęły od prowadzenia 3:0. W bramce bardzo dobrze spisywała się Monika Ciesiółka, co spowodowało, że drużyna z lubelskiego trafiła dopiero w piątej minucie. Ostatni raz KPR prowadził 7:5 po kwadransie za sprawą trafienia Marty Dąbrowskiej. Wówczas lublinianki zanotowały serię siedmiu trafień i na przerwę schodziły przy stanie 12:8.

Po zmianie stron MKS nie zwalniał gry i zwiększał różnicę miedzy obiema drużynami. Mocna obrona i świetnie dysponowane bramkarki sprawiały, że KPR przez ponad piętnaście minut drugiej połowy zdobył zaledwie dwie bramki. Strzelecką niemoc przełamała dopiero Marta Dąbrowska, ale nie miało to już wpływu na losy meczu. Strata podpiecznych Edyty Majdzińskiej, po których widać było wyraźnie zmęczenie ostatnimi dniami, wynosiła na chwilę przed końcem już dwanście trafień. Wynik na 16:26 ustaliła Martyna Michalak.

MVP wybrana została Weronika Gwalik.

MKS Perła Lublin zmierzy się w półfinale z obrończyniami tytułu, MKS Zagłębiem Lubin. Drugą parę tworzą SPR Pogoń Szczecin oraz KRAM Start Elbląg. Pierwsze spotkania zostały zaplanowane na 11 kwietnia.

KPR zmierzy się w niedzielę z bezpośrednim rywalem, MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski, a 10 marca podejmie w Kobierzycach Ruch Chorzów. Będą to dwa ostatnie mecze rundy zasadniczej.

KPR Kobierzyce – MKS Perła Lublin 16:26 (8-12)

KPR: Ciesiółka, Słota – Dąbrowska (4), Mączka, Wiertelak, Jakubowska (5), Michalak (3), Skalska (1), Charzyńska, Janczak, Wesołowska (1), Kaźmierska (1), Daszkiewicz, Walczak (1).
Karne: 0/2.
MKS: Gawlik, Januchta, Besen – Rola (4), Gęga (2), Matuszczyk (2), Stasiak, Repelewska (1), Drabik (5), Niesciaruk (2), Migdaliowa (3), Nocuń (2), Skrzyniarz, Rosiak (4), Achruk (1).