Mistrz pokonany!

W poniedziałek w Gdyni rozegrany został zaległy mecz 16 kolejki PGNiG Superligi Kobiet pomiędzy obecnym Mistrzem Polski, GTPR-em, a KPR-em Kobierzyce, który zakończył się niemałą sensacją i kolejnym zwycięstwem zespołu spod Wrocławia.

Wynik spotkania otworzyła Marta Dąbrowska. Gra obu drużyn w pierwszej połowie była bardzo szybka. Po zaledwie pięciu minutach mieliśmy remis po 3. Kobierzyczanki zanotowały wówczas trzybramkową serię, a gospodynie miały spore trudności z pokonaniem Moniki Ciesiółki. KPR po wykorzystanym przez Annę Mączkę karnym prowadził już różnicą siedmiu oczek. Wtedy dwukrotnie trafiła Alicja Pękala, a rezultat na 11:15 ustaliła Jagoda Błaszkowska.

Po zmianie stron podopieczne Edyty Majdzińskiej jakby straciły pomysł na grę, popełniały dużo niewymuszonych błędów. Skuteczność też pozostawiała wiele do życzenia – przyjezdne trafiały w dobrze dysponowaną Weronikę Kordowiecką lub słupki. To sprawiło, że przez ponad dziesięć minut nie poprawiły swojego dorobku bramkowego, czego nie można powiedzieć o gdyniankach, które po zdobyciu pięciu bramek z rzędu wyszły na prowadzenie 16:15. KPR nie porzucił jednak walki, strzelecką niemoc gości przełamała Martyna Michalak, a oba zespoły wymieniały się ciosami.  W 49. minucie mieliśmy jeszcze remis po 20, ale kiedy na listę strzelczyń po raz kolejny wpisała się Dąbrowska, zespół z Dolnego Śląska prowadził już 23:20. Na dwie minuty przed końcem rzutu karnego nie wykorzystała Patricia Machado Machieli, co przeważyło losy spotkania. Mecz zakończył się zwycięstwem Kobierzyc.

Mistrzynie Polski straciły w ciągu ostatnich trzech dni aż sześć punktów, co znacznie utrudnia im utrzymanie kontaktu z podium ligi oraz komplikuje sytuację w kontekście walki o obronę tytułu. Kobierzyczanki, inkasując komplet punktów, umocniły się na siódmej lokacie.

Do końca rundy zasadniczej pozostały dwa spotkania – KPR zmierzy się na wyjeździe z Piotrcovią, a tydzień później podejmnie beniaminka, Ruch Chorzów.

GTPR Gdynia – KPR Kobierzyce 22-26 (11-15)

GTPR: Kordowiecka, Kamińska – Machado-Matieli (4), Uścinowicz (3), Kozłowska (3), Pękala (3), Zych (2), Szarawaga (2), Błaszkowska (2), Janiszewska (2), Łabuda (1) oraz Stanulewicz, Gutkowska, Kowalczyk, Śliwińska.
Karne: 2/5.

KPR: Ciesiółka, Słota – Dąbrowska (7), Mączka (5), Wiertelak (5), Jakubowska (3), Michalak (3), Skalska (2), Charzyńska (1), Wojda, Janczak, Wesołowska, Kaźmierska, Daszkiewicz, Walczak, Sobczyk.