Punkty jadą do Szczecina, niespodzianka znowu blisko

KPR Kobierzyce udowodnił już niejednokrotnie, że z najsilniejszymi walczy jak równy z równym. Tak było i tym razem. Po dobrym meczu uległy jednak minimalnie Pogoni i to szczecinianki zainkasowały komplet punktów.

Wynik spotkania otworzyła Marta Dąbrowska, ale przyjezdne nie pozostały dłużne i szybko wyszły na prowadzenie 4:2. Obie drużyny zdobywały bramki seriami, po kwadransie gry i trafieniu Edyty Charzyńskiej to KPR miał dwubramową przewagę, ale trzy minuty później był już remis. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Pogoni i to ta drużyna schodziła na przerwę z jednobramkową przewagą.

Druga część meczu zdecydowanie podobała się Kibicom zgromadzonym w kobierzyckiej hali, była bardzo dynamiczna, a zawodniczki obu ekip zdobywały efektowne bramki. Zaraz po zmianie stron na listę strzelczyć dwukrotnie wpisała się Kinga Jakubowska, doprowadzając tym samym do remisu po 16. Od tego momentu zarówno kobierzyczanki, jak i szczecinanki zaczęły popełniać masę błędów. W bramce doskonale spisywała się Monika Ciesiółka, broniąc, oprócz rzutów z akcji, także sytuacje sam na sam. Dzięki jej interwencjom, KPR wyszedł na prowadzenie 21:20. Potem po dwie bramki zdobyły jeszcze najskuteczniejsze wśród podopiecznych Edyty Majdzińskiej, Dąbrowska i Jakubowska. To nie był jednak koniec emocji, ponieważ przyjezdne bardzo mądrze rozegrały ostatnie minuty, wykorzystały osłabienie gospodyń i trafiły do siatki cztery razy z rzędu, co pozwoliło im wygrać całe spotkanie.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Marta Dąbrowska.

KPR zachował ósmą pozycję w tabeli. Już w środę zmierzy się w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin, a w sobotę podejmie beniaminka z Kielc, Koronę Handball. Początek o godz. 17.

KPR Kobierzyce – SPR Pogoń Szczecin 25-26 (14-15)

KPR: Ciesiółka, Słota – Jakubowska (7), Skalska (2), Mączka (1), Janczak (1), Wesołowska (1), Kaźmierska, Wiertelak (3), Charzyńska (3), Walczak, Dąbrowska (7), Michalak
Karne: 1/1

Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa – Bancilon (1), Noga (1), Cebula (5), Urbańska, Królikowska (6), Marcikowa, Koprowska (1), Nosek (4), Zawistowska (3), Kochaniak (1), Blazević (2), Gadzina (2)