Plan wykonany – pewna wygrana w Kościerzynie

Mamy to! Podopieczne Edyty Majdzińskiej nie dały szans ostatniemu w tabeli UKS-owi i wygrały pewnie 36-29.

Od początku w Kościerzynie widać było dominację KPR-u. Wynik spotkania otworzyła Mariola Wiertelak, a chwilę potem bramkę zdobyła Anna Mączka i przyjezdne wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do ostatniego gwizdka. Po kwadransie i dwóch trafieniach Kingi Jakubowskiej było już 4-10. Potem kobierzyczanki punktowały już seriami, a najskuteczniejsza w tej połowie meczu była Marta Dąbrowska. Pierwsza część zakończyła się wynikiem 11-22.

Po zmianie stron gospodynie prezentowały się nieco lepiej. Trafiła Białek, w ślad za nią Ziółkowska, jednak KPR kontrolował przebieg spotkania. W 45 minucie prowadził różnicą dwunastu bramek. Wówczas ekipa z Kościerzyny rzuciła się do odrabiania strat. Pomorzanki zdołały trafić do siatki pięciokrotnie, tracąc przy tym zaledwie jedną bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 29-36.

Zdobyte trzy punkty i przegrana Piotrcovii pozwoliły umocnić się kobierzyczankom na siódmej pozycji. W sobotę, 27 stycznia, zmierzą się we własnej hali z Energą AZS Koszalin.

UKS PCM Kościerzyna – KPR Kobierzyce 29-36 (11-22)

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Liskowska – Hartman (7), Sus (4), Krajewska (3), Rogożeńska (3), Mokrzka (2), Ziółkowska (2), Gędłek (2), Fesdorf (1) oraz Wójcik, Wąsik.
Karne: 4/4

KPR: Ciesiółka, Słota – Wiertelak (8), Dąbrowska (7), Jakubowska (5), Mączka (5), Kaźmierska (3), Skalska (2), Wojda (2), Wesołowska (2), Charzyńska (1), Michalak (1) oraz Walczak, Linkowska.