Komplet punktów na koniec rundy – wygraliśmy w Chorzowie!

W ostatniej kolejce pierwszej rundy PGNiG Superligi Kobiet podopieczne Trener Edyty Majdzińskiej pokonały KPR Ruch Chorzów i zainkasowały komplet punktów.

Od początku na boisku wyróżniała się Anna Mączka. W ataku dobrze spisywała się także Beata Skalska. Po drugiej stronie najskuteczniejsza była Agnieszka Piotrkowska. Przyjezdne wyszły na prowadzenie (7:6) dopiero w 24. minucie po bramce Pauliny Wojdy. Ostatnie słowo w tej części spotkania należało jednak do chorzowianek i po pół godzinkie gry miały na swoim koncie jedną bramkę więcej.

Zaraz po zmianie stron, gospodynie dorzuciły dwa trafienia. Wówczas swoją grę defensywną zdecydowania poprawiły kobierzyczanki, co pozwoliło im w krótkim czasie zdobyć pięć bramek i odzyskać prowadzenie. Druga połowa była bardzo wyrównana i rozstrzygnęła się dopiero w końcówce. Na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem z rzutu karnego trafiła trafiła Mączka, szybko odpowiedziała jej Doktorczyk, ale ostatecznie to KPR z Kobierzyc zdobył trzy punkty.

Dzięki zwycięstwu, kobierzyczanki poprawiły swój dorobek punktowy i przerwę między rundami przeczekają na siódmym miejscu.

Serdecznie dziękujemy Klubowi Kibica, który był obecny na meczu i nieustannie zagrzewał nas do walki! Jesteście najlepsi!

KPR Ruch Chorzów – KPR Gminy Kobierzyce 24:27 (12:11)

Ruch: Kajumowa, Kuszka – Piotrkowska (6), Jasinowska (5), Doktorczyk (4), M.Drażyk (4), Lesik (2), Stokowiec (2), Kiel (1),Lipok, Nimsz.
Karne: 1/2.

KPR: Ciesiółka, Słota – Mączka (9), Charzyńska (6), Jakubowska (3), Skalska (3), Wiertelak (3), Wojda (1), Janczak (1), Michalak (1), Dąbrowska, Walczak, Wesołowska.