Pogoń za silna, punkty zostają w Szczecinie

KPR Kobierzyce w 6 kolejce PGNiG Superligi Kobiet okazał się słabszy od Pogoni Szczecin, przegrywając 23:28.

Od początku kobierzyczanki próbowały narzucić swój styl gry. Jako pierwsza na listę strzelczyń wpisała się Elżbieta Wesołowska. Współpraca z kołową funkcjonowała dobrze przez całe spotkanie. Obie drużyny wyprowadzały szybkie ataki, a na ostatnie prowadzenie w meczu KPR wyszedł w 22 minucie po bramce Kingi Jakubowskiej. Pierwsza połowa spotkania skończyła się wynikiem 14:12 dla gospodyń.

Po zmianie stron to szczecinianki zdobyły kilka bramek z rzędu, szybko podwyższając swoje prowadzenie do czterech trafień. O czas poprosiła Edyta Majdzińska. Na kwadrans przed końcem swoją piątą bramkę zdobyła Mariola Wiertelak i pozwoliło to zmiejszyć straty. Pogoń nie zamierzała jednak oddać zwycięstwa i kontrolowała wynik spotkania. W ostatniej akcji faulowana została Grażyna Janczak. Rzut karny po końcowej syrenie wykonała Anna Mączka, ustanawiając wynik na 23:28.

KPR z dorobkiem trzech punktów zajmuje dziesiątą pozycję w tabeli. W następnej kolejce podejmie na własnym parkiecie Metraco Zagłębie Lubin. Początek spotkania w środę, 18 października o 18.

SPR Pogoń Szczecin – KPR Gminy Kobierzyce 28:23 (14:12)

SPR Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa – Bancilon 4, Płomińska (0/1), Noga 4, Cebula 6 (1/2), Costa, Marcikova 1, Janas 1, Koprowska, Nosek 6, Zawistowska 5, Kochaniak, Blazević 1, Gadzina, Senderkiewicz

KPR: Ciesiółka, Słota – Jakubowska 2, Skalska, Wojda, Mączka 5 (3/3), Janczak, Wesołowska 4, Wiertelak 5, Charzyńska 3, Linkowska, Walczak, Dąbrowska 4, Michalak